texty.legrace.cz Svět zábavy a humoru
Svět zábavy a humoru
 
TEXTY   

Články

Řaď podle:   Na 1 stránku:
Znaků:   Autoři:
Verze:  
Ukazuji text ...
1  z  1
Jágrův sen skončil, z Eliáše je hrdina

   Smutnější konec nemohl Jaromíra Jágra potkat, po úspěšné základní části se jeho týmu ve vyřazovacích bojích nepovedlo ani jednou zvítězit, navíc kvůli zdravotním problémům dohrál jediný zápas. V rozhodujícím duelu na domácím ledě opustil hrací plochu už v první minutě. Dokonale ho zastoupil Patrik Eliáš, ovšem na opačné straně.
  
  
   30.4.2006 - Devět let čekali newyorští Rangers na boj o nejcennější klubový titul na světě, letos se sen všech fanoušků splnil, mužstvo si už s předstihem zajistilo účast v play-off. Stín na nejúspěšnější týmovou sezonu posledních let však vrhá tragické vystoupení hokejistů v sérii s New Jersey Devils, v níž měl soupeř jasně navrch. Poslední zápas jen potvrdil jejich trápení.
  
   I bez zraněného Jaromíra Jágra se v první části hry prosadila česká eskadra v domácích dresech, těsně před koncem třetiny připravili Martin Ručinský a Michal Rozsíval gól svému spoluhráči Ortmeyerovi, pak už však úřadovalo New Jersey a jiný krajan, Patrik Eliáš. Nejprve v početní výhodě nahrál Scottu Gomezovi, o tři minuty později si oba hráči vyměnili role a český útočník poslal hosty další přesilovkovou trefou do vedení. Rangers již nedokázali zápas zdramatizovat a po brance inkasované v oslabení jejich naděje čtvrtým gólem definitivně pohřbil nezastavitelný Eliáš. Třemi body v utkání si třebíčský rodák udržel první místo v kanadském bodování play-off. Ve čtyřech zápasech celkem zaznamenal jedenáct bodů, čímž vyrovnal klubový rekord Johna MacLeana v počtu bodů nashromážděných během jednoho kola vyřazovacích bojů.
   „Je naším klíčovým hráčem po celý rok. Je to zábava nastupovat vedle něj a sledovat jeho odhodlání na ledě. Jsem rád, že je už zdravý a může hrát naplno,” liboval si jeho spoluhráč Jamie Langenbrunner v rozhovoru pro list The Star-Ledger.
   Po třiceti devíti utkáních, které Eliáš zameškal na začátku sezony kvůli dozvukům těžké žloutenky, se vrátil ve velkém stylu a v play-off byl jedním z hlavních strůjců hladkého vítězství v sérii proti Rangers.
   „Jsem šťastný za výkony a zároveň, že jsem pomohl týmu k postupu,” radoval se Patrik Eliáš po zápase.
  
   Na druhé straně oproti tomu zavládl smutek.
   „V prvním zápase jsem si vykloubil rameno,” prozradil Jaromír Jágr po utkání. „Do třetího duelu jsem už nastoupil, ale nebyl jsem nikým atakován. Dnes mě narazili na mantinel. Nevím přesně, co se s tím stalo, ale nevypadalo to dobře.”
   Zdravotní potíže největší hvězdy poražených a jednoho z hlavních kandidátů na Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče základní části se ukázaly jako klíčové.
   „Když ztratíte takovéhoto hráče, změní to celý tým. Během sezony Jágr pozvedl mužstvo na jinou úroveň,” prohlásil útočník Martin Ručinský.
  
   Pro New York Rangers prodloužená sezona definitivně skončila, hráče New Jersey nyní čeká několik dní zaslouženého odpočinku a potom další překážka v honbě za Stanley Cupem, jíž se Eliášova družina postaví s úctyhodnou patnáctizápasovou neporazitelností.
Autor:  © www.legrace.cz

Přidáno:  30.4.2006  / 18:33 /   Známka:  Nejlepší  1  2  3  4  5  Nejhorší  / 2.23 od 47 lidí /
Znaků:  2905    Poslat:   VODAFONE   O2   T-MOBILE   E-MAIL   / 1979 /
ID:  122    Kategorie:  Články
Viděli jste text ...
1  z  1
SPŘÁTELENÉ WEBY
Přání   |   Psí jména   |   Ráj SMS   |   Užitečné informace   |   Verše   |   Vtipy   |   Psí kalendář   |   Hlášky z filmů   |   Přísloví   |   Pranostiky   |   Textíky   |   Vtipy
Web používá cookies. OK Info